Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 4534 din data: 03-06-2015 pusa de Boran Mircea : · Nu am primit încă răspuns la întrebarea nr. 4530.
|
Raspuns din data de 06-07-2015 : Stimate domn,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra nr. 4530/2015, va comunicam raspunsul Serviciului Contracte din cadrul Directiei Venituri:
Toate contractele de inchiriere spatiu parcare incheiate intre Primaria Municipiului Arad si persoane fizice/juridice au fost reziliate conform HCLM nr. 278/2014, cu data de 31.10.2014, iar incepand cu data de 01.11.2014 au fost preluate de SC RECONS SA ARAD.
Pe numele Boran Mircea nu figureaza niciun contract de inchiriere spatiu parcare si nici sume acitate pentru parxare.
Pentru mai multe detalii va rugam sa va adresati SC RECONS SA.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4530 din data: 26-05-2015 pusa de Mircea Boran : · Buna ziua,
Am inchiriat un loc de parcare in zona in care locuiesc si am platitit pana luna viitoare . Plata a fost facuta anul trecut.
Acum am primit o instiintare ca trebuie sa platesc taxa de parcare pe toto anul 2015...
Cum pot sa recuperez sumele deja platite?
Multumesc !
|
Raspuns din data de 06-07-2015 : Stimate domn,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra nr. 4530/2015, va comunicam raspunsul Serviciului Contracte din cadrul Directiei Venituri:
Toate contractele de inchiriere spatiu parcare incheiate intre Primaria Municipiului Arad si persoane fizice/juridice au fost reziliate conform HCLM nr. 278/2014, cu data de 31.10.2014, iar incepand cu data de 01.11.2014 au fost preluate de SC RECONS SA ARAD.
Pe numele Boran Mircea nu figureaza niciun contract de inchiriere spatiu parcare si nici sume acitate pentru parxare.
Pentru mai multe detalii va rugam sa va adresati SC RECONS SA.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4519 din data: 08-05-2015 pusa de Stache Andreea : · Buna ziua, Doresc sa multumesc Primariei pentru intentia de ecologizare din zona Fabrica de Zahar si totodata sa adresez o intrebare... Daca tot a-ti deplasat oamenii la strans pungi si peturi in saci (ca de mormanele de moloz nu s-a atins nimeni ) de ce nu a venit nimeni sa ridice sacii cu deseuri adunati de bietii oameni , din mijlocul drumului?
|
Raspuns din data de 27-05-2015 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar, Mediu din cadrul Primariei Municipiului Arad:
Actiunea de salubrizare a fost coordonata de catre Politia Locala Arad si s-a efectuat de catre beneficiarii prevederilor Legii nr. 416/2001 privind venitul minim garantat.
Precizam ca ulterior operatorul specializat a ridicat sacii cu deseuri din locatia mentionata.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4513 din data: 22-04-2015 pusa de puscasu gheorghina : · BUNA ZIUA. UNDE AS PUTEA GASI GRAFICUL RIDICARII GUNOIULUI PE STRADA UDREA (partea de strada ce se afla spre electrica) inclusif str. PLUGARILOR DE UNDE IN ULTIMUL TIMP NU SE MAI RIDICA GUNOIUL... MULTUMESC
|
Raspuns din data de 05-05-2015 : Stimata doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul Primariei Municipiului Arad:
Va transmitem ca graficul de colectare prevede colectarea bisaptamanala de pe strada Udrea a deseurilor menajere (luni si joi).
S-a luat legatura cu operatorul de salubrizare astfel incat sa nu se mai repete aceasta neplacuta stare de lucruri.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4487 din data: 26-02-2015 pusa de Stache Andreea : · Buna ziua, va adresez aceasta intrebare in numele tuturor locatarilor din ,,Colonia vechii fabrici de zahar,, situata in capatul strazii Putnei. Ce demersuri trebuie sa facem pentru a obtine o salubrizare a terenurilor Vechii Fabricii de zahar si deasemenea a spatiilor virane din imediata apropiere a acesteia.Se cara gunoi cu camionetele in zona. Resturile menajere si molozul au ajuns sa ingusteze drumul de acces (ca strada e impropriu sa o numim).Mentionez ca terenul din fata caselor noastre l-am mentinut curat, am tuns iarba pe cheltuiala noastra proprie dar muntele de gunoi care se aduna ne depaseste posibilitatile din toate punctele de vedere.
|
Raspuns din data de 23-03-2015 : Stimata doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul Primariei Municipiului Arad:
In cadrul actiunii de dezafectare a rampelor neorganizate sunt avute in vedere pentru salubrizare si terenurile apartinand domeniului public din locatia mentionata.
Precizam ca acestea au mai fost salubrizate in precedentele actiuni.
De asemenea s-a solicitat proprietarului terenului fostei fabrici de zahar, prin adresa nr. 16.301/18.03.2015 sa-si indeplineasca obligatia de a-l imprejmui si a-l curata, asa cum prevede Hotarare Consiliului Local al Municipiului Arad nr. 162/2006 privind gospodarirea Municipiului Arad.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
|
|